Zajmujemy się różnymi rodzajami ogniw, baterii i rozwiązań systemów magazynowania energii,
W przypadku pytań dotyczących naszych produktów prosimy o kontakt z nami. Skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin.

Zajmujemy się różnymi rodzajami ogniw, baterii i rozwiązań systemów magazynowania energii,
W przypadku pytań dotyczących naszych produktów prosimy o kontakt z nami. Skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin.
Dwa systemy magazynowania energii o niemal identycznej etykiecie energetycznej mogą zachowywać się na ścianie zupełnie inaczej. Akumulator 5 kWh to czysta bateria prądu stałego, oparta na istniejącym falowniku hybrydowym; 10-kilowatowy system typu „wszystko w jednym” zawiera baterię, PCS (system konwersji mocy), MPPT i EMS w jednej obudowie i nie wymaga niczego więcej. Kupujący często porównują je pod względem ceny za kilowatogodzinę i poprzestają na tym – właśnie dlatego projekty kończą się z systemem, który albo nie jest w stanie obsłużyć obciążenia, albo nie można go rozbudować.
W tym porównaniu wykorzystano dwa rzeczywiste produkty z naszej linii: moduł LMHC4805K o mocy 5,12 kWh i moduł LMHCYT4810K o mocy 10,24 kWh PCS typu „wszystko w jednym”. Oba wykorzystują ogniwa LiFePO₄, oba charakteryzują się wydajnością ≥6000 cykli przy 80% DOD i oba są sprzedawane jako elementy składowe domowych systemów magazynowania energii. Różnica tkwi w architekturze, a to architektura decyduje, kto powinien który kupić.
Dwie architektury, jedna tabela
Przedmiot | Akumulator piętrowy o pojemności 5,12 kWh | 10,24 kWh typu „wszystko w jednym” |
Co to jest | Moduł baterii DC, możliwość układania w stosy 1–6 jednostek | Akumulator + PCS + MPPT + EMS w jednej szafie |
Energia znamionowa | 5,12 kWh na moduł | 10,24 kWh (200 Ah / 51,2 V) |
Użyteczna energia @90% DOD | 4,61 kWh na moduł | 9,22 kWh |
Maksymalne ciągłe rozładowanie | 100A (szczyt 110A / 15 s) | 150–200A |
Maksymalna moc wyjściowa | ≈5,12 kW, stała, niezależnie od liczby modułów | Moc znamionowa 5 kW lub 10 kW, szczytowa 10–20 kW (10 s) |
Potrzebny falownik | Tak — wymagany jest falownik hybrydowy | Nie — wbudowane, podłączone do sieci i niezależne od sieci |
Wejście fotowoltaiczne | Poprzez MPPT falownika | Wbudowany MPPT, do 8,5 kW PV, Voc 500 V |
Transfer zapasowy | Zależy od falownika | ≤10 ms, klasa UPS |
Ekspansja | 1–6 modułów, 5,12–30,72 kWh | Do 9 jednostek równolegle |
Rozmiar i waga | 550×450×217 mm, 45 kg na moduł | 1000×580×217 mm, 125 kg |
Montowanie | Stojak podłogowy, montaż ścienny, szafa 19" | Możliwość postawienia na podłodze lub montażu na ścianie |
Monitorowanie | LED + CAN / RS485 / RS232, WiFi lub Bluetooth, OTA | Ekran dotykowy LCD + WiFi / 4G + aplikacja + chmura, OTA |
Gwarancja | 5–10 lat lub 6000 cykli | Bateria 5–10 lat; PCS 2–5 lat |
Kiedy lepszym zakupem jest bateria piętrowa
A Akumulator 5 kWh Wygrywa, gdy na miejscu znajduje się już sprawny falownik lub gdy instalacja będzie się rozwijać etapami. Cztery sytuacje idealnie się do tego nadają:
· Falownik jest już zainstalowany.Wymiana zużytego akumulatora kwasowo-ołowiowego lub zwiększenie pojemności istniejącego systemu Deye, Growatt, Goodwe, Solis lub Victron kosztuje tylko akumulator. Nie ma potrzeby drugiego falownika ani ponownego uruchamiania instalacji fotowoltaicznej.
· Budżet jest etapowany.Zacznij od dwóch modułów (10,24 kWh) i dodaj moduł później, gdy obciążenie wzrośnie. Podstawa, szyny zbiorcze i łańcuch komunikacyjny są zaprojektowane dla 1–6 modułów, więc rozbudowa to krok mechaniczny, a nie przeprojektowanie.
· Przestrzeń jest niezręczna.O wymiarach 550×450×217 mm i wadze 45 kg na moduł, zmieści się w szafie, szafie rack lub narożniku garażu, gdzie nie zmieści się szafa o wadze 125 kg. Opcja szafy rack 19" jest nietypowa w tej klasie i ma znaczenie w przypadku zastosowań telekomunikacyjnych i małych pomieszczeń komercyjnych.
· Strona jest niezależna od sieci i dostępna na urządzeniach mobilnych.Naturalne chłodzenie, brak hałasu wentylatora, opcjonalne ogrzewanie niskotemperaturowe i zakres temperatur wylotowych od -20°C do 55°C lepiej nadają się do kabin, łodzi i odległych węzłów telekomunikacyjnych niż szafa chłodzona wentylatorem.
Kiedy wygrywa All-in-One
Ten 10 kWh kompleksowy system magazynowania energii To właściwa odpowiedź, gdy na ścianie nie ma jeszcze nic lub gdy obciążenie jest duże, a jakość kopii zapasowej ma znaczenie. To kompletny system, a nie pojedynczy element:
· Nowa instalacja, jeden zakup. Akumulator, PCS 5 lub 10 kW, MPPT i EMS dostarczane są w stanie zmontowanym i wstępnie uruchomionym. Producent deklaruje, że czas instalacji jest o około 60% krótszy niż w przypadku zakupu falownika i akumulatora osobno, a w razie awarii można skontaktować się tylko z jedną stroną.
· Kopia zapasowa klasy UPS. Czas transferu z sieci do sieci poza siecią wynosi ≤10 ms, dzięki czemu komputery, routery, pompy i urządzenia medyczne mogą przetrwać przerwę w dostawie prądu bez konieczności ponownego uruchamiania. Połączenie akumulatora i falownika zapewnia to tylko wtedy, gdy falownik został do tego przeznaczony.
· Wysokie obciążenie ciągłe. Rozładowanie o natężeniu 150–200 A i szczytowym prądzie 10–20 kW trwającym 10 sekund napędzają pompy ciepła, pompy studzienne i narzędzia warsztatowe, które w ciągu kilku sekund wyzwoliłyby akumulator 100 A.
· Arbitraż taryfowy i autokonsumpcja. Wbudowany system EMS działa w sześciu trybach – zużycie własne, ograniczanie szczytowego zapotrzebowania, zasilanie poza siecią, zasilanie awaryjne UPS, hybrydowe i zdalne zarządzanie – z harmonogramami czasowymi i limitami eksportu. To oprogramowanie, którego nie zapewni goła bateria.
· Miejsca generatorów i słabej sieci. Wejście prądu przemiennego obsługuje napięcie 90–280 V AC, co pozwala na duże wahania napięcia w przypadku małych generatorów i zasilaczy wiejskich. Styk suchy umożliwia automatyczne uruchomienie generatora.

Cztery szczegóły, które zazwyczaj pomijają kupujący
Moc nie jest skalowalna wraz z pojemnością
Ułożenie sześciu modułów w stos daje 30,72 kWh, ale maksymalny prąd ładowania i rozładowania na tej platformie utrzymuje się na poziomie 100 A — około 5,12 kW. Pojemność rośnie, moc nie. Jeśli obiekt potrzebuje ciągłej mocy 8–10 kW, więcej modułów nie wystarczy; rozwiązaniem jest system typu „wszystko w jednym” z jednostką centralną PCS o mocy 10 kW lub architektura falownika równoległego.
kWh na tabliczce znamionowej nie jest użyteczną wartością kWh
Oba produkty działają z wydajnością 90% DOD, więc 5,12 kWh dostarcza 4,61 kWh, a 10,24 kWh 9,22 kWh. Podawanie wartości nominalnej systemu zawyża rzeczywistą wydajność, jaką klient może uzyskać w ciągu nocy. Zawsze porównuj koszt za użyteczną kWh i sprawdź, czy podana wartość uwzględnia rezerwę, którą system BMS przechowuje jako zapas.
Do mieszania modułów potrzeba więcej niż jednego numeru części
Moduły rozszerzeń muszą być tej samej marki i modelu, a różnica napięcia w obwodzie otwartym między nimi musi być mniejsza niż 0,5 V przed połączeniem równoległym. Moduł, który był cyklicznie ładowany przez rok, i nowy nie będą miały tego samego napięcia, a powstający prąd krążący to prawdziwa awaria. Nowe moduły należy uruchamiać razem lub zlecić ich dopasowanie dostawcy.
Szybki przewodnik wyboru
| Stan witryny | Zalecenie | Dlaczego |
|---|---|---|
| Falownik hybrydowy już zainstalowany | 5,12 kWh w stosie, 1–6 modułów | Najniższy koszt za dodaną kWh |
| Nowy budynek, jeszcze bez falownika | 10,24 kWh, urządzenie wielofunkcyjne | Jedno pudełko, jeden dostawca, jedna gwarancja |
| Obciążenie ciągłe powyżej 6 kW | 10,24 kWh typu „wszystko w jednym” (10 kW PCS) | Limity mocy stosu wynoszą ≈5,12 kW |
| Kopia zapasowa dla wrażliwego sprzętu | 10,24 kWh, urządzenie wielofunkcyjne | Transfer ≤10 ms, klasa UPS |
| Pojemność dodawana z roku na rok | 5,12 kWh w stosie | Rozszerz bez dotykania strony PV |
| Pomieszczenie rackowe / telekomunikacyjne / mały sklep | 5,12 kWh w układzie piętrowym, szafa 19" | Kompaktowy, bezwentylatorowy, montowany w szafie rack |
| 30 kWh+ w jednym miejscu | 2–3 jednostki typu „wszystko w jednym” równolegle | Moc i pojemność skalują się razem |
Często zadawane pytania
A: Ładowanie: 0℃ ~ 45℃; Rozładowywanie: -20℃ ~ 60℃. Nie ładować w temperaturze poniżej 0℃.
A: ≥6000 cykli w temperaturze 0,5°C, 80% DOD. Rzeczywista żywotność zależy od temperatury użytkowania, szybkości ładowania/rozładowywania i głębokości rozładowania.
A: W wielu sytuacjach można go używać jako zamiennika akumulatorów kwasowo-ołowiowych, należy jednak najpierw sprawdzić parametry ładowarki i zgodność z systemem BMS.
A: Przechowywać w suchym i chłodnym miejscu. Utrzymywać stan naładowania akumulatora na poziomie 40%–60%. Sprawdzać napięcie co 3 miesiące.
A: Natychmiast zaprzestań użytkowania. Sprawdź okablowanie, ładowarkę i stan zabezpieczenia BMS. Nie rozmontowuj akumulatora samodzielnie.
Zostaw wiadomość
Zeskanuj do Wechata :
Hi! Click one of our members below to chat on